Kategorie
- Narożniki (383)
- Narożniki z funkcją spania (250)
- Narożniki bez funkcji (114)
- Narożniki w kształcie U (95)
- Narożniki w kształcie L (292)
- Narożniki z funkcją relax (79)
- Narożniki tapicerowane (266)
- Narożniki skórzane (170)
- Narożniki rozkładane (245)
- Narożniki premium (9)
- Narożniki modułowe (277)
- Narożniki małe (115)
- Narożniki duże (278)
- Narożniki lewe (175)
- Narożniki prawe (180)
Producent
Cena
-
od
do
Funkcjonalne wyposażenie salonu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli chcemy połączyć estetykę z maksymalną funkcjonalnością oraz wygodą. Obecnie na popularności znowu zyskują wszelkie narożniki, które zajmują miejsce standardowych kanap na podium. Czym różnią się poszczególne rodzaje narożników i jakie najlepiej wybrać?
Dlaczego warto kupić narożnik do salonu?
Niezaprzeczalną zaletą narożników jest fakt, że są one niezwykle przestronne, dzięki czemu oferują mnóstwo miejsca do siedzenia dla domowników i dla gości. Jest to swego rodzaju połączenie zwykłej kanapy i fotela, z tą różnicą, że ostatecznie narożnik zajmuje znacznie mniej miejsca. Ten mebel nie tylko cieszy oko, ale przy okazji jest bardzo funkcjonalny i sprawdzi się o wszystkich tych, którzy mają dużą rodzinę lub często przyjmują gości, ale skradnie serca również tym, którzy cenią sobie wysoki komfort wypoczynku. Dostępne są różne kształty narożników, w tym te na przykład narożnik U bądź L, a każdy z nich gwarantuje sporą oszczędność miejsca w pokoju i praktyczne rozstawienie. W zależności od tego, jaki rozmiar wybierzesz, może on idealnie pasować zarówno do dużego, jak i małego salonu.
Jaki styl narożnika wybrać?
Wybór narożników jest ogromny, dlatego początkowo może być nam trudno zdecydować, który kupić. Chodzi tu nie tylko o rozmiar, kształt czy dodatkowe funkcje, ale też o styl. Wyróżniamy kilka podstawowych stylów: nowoczesny, klasyczny, skandynawski i loft. Nie trudno zauważyć, że już od jakiegoś czasu we wnętrzach domów króluje nowoczesność, która wiąże się przede wszystkim z minimalizmem, ciekawymi kształtami i kolorami. Narożniki nowoczesne charakteryzują się między innymi dodatkami w formie masywnych poduszek i sporymi nóżkami, które doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ dodają lekkości meblom. Zauważalny jest tu wyjątkowy design z modernistycznymi smaczkami w postaci nietypowego wzornictwa. Co ważne, w przypadku nowoczesnych narożników mamy do czynienia z przestronnymi siedziskami, które jednocześnie nie powodują, że mebel zajmuje dużą przestrzeń w pokoju. Ponadto do wyboru mamy mnóstwo kolorów, w tym tych soczystych oraz pastelowych. Ten typ narożnika sprawdzi się w futurystycznych, minimalistycznych, nieco surowych wnętrzach.
Równie ciekawą opcją są narożniki w klasycznym stylu, który daleki jest od przepychu i tzw. „staroświeckości”. Zwykle dostępny jest on w regularnych, cieszących oko kształtach i neutralnych kolorach. Z pewnością doda on ciepła każdemu mieszkaniu, czyniąc je przytulnym, stonowanym i przyjemnym dla oka. Sprawdzi się zarówno w tych klasycznych wnętrzach, jak i w nowoczesnych, industrialnych, którym doda łagodności.
Styl skandynawski w przypadku narożników oznacza przede wszystkim prostotę i niezwykłą estetykę. Łączy on w sobie nowoczesność i bliskość z naturą. Często możemy tu spotkać na przykład drewniane elementy, w tym nóżki, a także stonowane, jasne barwy.
Loftowy styl narożników to coś, co z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie surowy, prosty design. Idealnie sprawdzi się do industrialnych wnętrz, w których chcemy uniknąć przepychu i stworzyć przestrzeń komfortową dla umysłu. Popularnymi kolorami są tu miedzy innymi czerń, granat czy szarość. Narożnik szary to zdecydowanie najpopularniejszy mebel ostatnich lat, ponieważ pasuje do większości wnętrz, a przy tym jest łatwy w utrzymaniu.
Narożniki z funkcją spania
Narożnik z funkcją spania to niesamowicie praktyczny mebel, który sprawdzi się przede wszystkim w niedużych mieszkaniach. W dzień może on służyć za mebel, na którym usiądą goście, zaś w nocy zamienia się wygodne, przestronne łóżko. Może on służyć na co dzień domownikom, ale równie dobrze sprawdzi się jako dodatkowe miejsce do spania w awaryjnej sytuacji, gdy goście zostają na noc. Oczywiście narożnik z funkcją spania codziennego nieco różni się od tych standardowych, przeznaczonych głównie do siedzenia czy do sporadycznego spania. Przede wszystkim jego wypełnienie musi być inne, zazwyczaj zrobione z pianki wysokoelastycznej, która pozwoli na komfortowe ułożenie ciała podczas snu. Musi być on także – co oczywiste – narożnik rozkładany, który w nocy przyjmie kształt zwykłego łóżka. Ponadto należy zwrócić uwagę na wielkość narożnika po rozłożeniu, by nie był on za krótki, zwłaszcza jeśli codziennie służy on jako łóżko do spania. Narożniki z funkcją spania codziennego dostępne są w wielu wariantach i różnią się między innymi sposobem rozkładania, na co również warto zwrócić uwagę przy zakupie.
Narożniki modułowe
Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest narożnik modułowy, który pozwoli Ci dowolnie aranżować przestrzeń w salonie. Jego elementy można dowolnie przestawiać i łączyć ze sobą, by maksymalnie dopasować mebel do pomieszczenia. Dodatkowo można po prostu już na początku wybrać, jakie moduły będą nam potrzebne, by dostosować rozmiar i kształt narożnika do wielkości pokoju czy do jego ustawności. Jeśli więc wolisz duży narożnik, wybierasz więcej modułów i dowolnie łączysz je ze sobą. Natomiast jeżeli masz mało przestrzeni do zagospodarowania, lepiej jest postawić na mały narożnik, który nie zajmie dużo miejsca, a jednocześnie spełni swoje funkcje. Poza tym bez problemu można wybrać, czy będzie to narożnik prawostronny czy lewostronny. Świetnie sprawdzą się jako narożniki do salonu, ale równie dobrze mogą posłużyć jako łóżko do spania.
1.Gdzie postawić narożnik w salonie?
Istnieją dwie opcje. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest postawienie narożnika w rogu pokoju, dzięki czemu optymalnie zagospodarujesz przestrzeń. W dużym salonie możesz pozwolić sobie na ulokowanie narożnika na środku pokoju.
2. Jaką tkaninę narożnika wybrać?
Dostępnych jest tu wiele wariantów, w tym narożniki skórzane, z eko skóry, mikrofazy, pluszu itp. Dzięki wysokiej technologii większość z nich jest stworzona w taki sposób, aby zapewniać nie tylko maksymalny komfort użytkowania, ale też łatwość w utrzymaniu i czyszczeniu. Wybór materiału zależy od stylu, jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu. Jeśli są to klasyczne wnętrza, warto postawić na skórę lub eko skórę, ale pamiętając przy tym, aby odpowiednio czyścić i konserwować taki narożnik. Jeśli natomiast interesuje się minimalizm, dobrą opcją będą wszelkie matowe tkaniny.
3. Jaki system rozkładania narożnika wybrać?
- System DL – gdy zależy nam na szybkim, łatwym rozkładaniu narożnika i na równomiernej twardości po rozłożeniu. Wystarczy wysunąć siedzisko i złożyć oparcie.
- System Delfin – jest to równie łatwy w rozkładaniu system, w którym siedzisko wysuwa się za pomocą kółek, a następnie podciąga znajdujący się w środku materac. W tym przypadku nie składa się oparcia.
4. Czy można wybrać obicie narożnika podczas zamówienia?
W większości przypadków istnieje taka opcja, przy czym informacje takie znajdują się bezpośrednio przy konkretnych produktach.